© Nokia

Apple zacznie płacić Nokii

14 czerwca 2011, 14:51

Nokia poinformowała, że Apple zgodziło się wnosić opłaty za wykorzystywane przez siebie technologie fińskiej firmy i zakończyć tym samym trwające spory patentowe. Apple zapłaci jednorazowo za dotychczas wykorzystywaną własność intelektualną Nokii oraz będzie regularnie opłacało licencje na zasadach określonych w ugodzie.



Dane wszystkich amerykańskich wyborców dostępne w sieci

21 czerwca 2017, 07:24

Przez dwa tygodnie w internecie dostępna była niezaszyfrowana baza danych zawierająca informacje o 198 milionach amerykańskich wyborców. Baza, tworzona na zlecenie Republican National Committee, zawierała numery telefonów, adresy oraz przypuszczenia co do prawdopodobnego wyznania i pochodzenia etnicznego wpisanych w nią osób


Microsoftowi nie podoba się umowa Google'a z DoubleClick

16 kwietnia 2007, 08:57

Przedstawiciele Microsoftu uważają, że zamiar przejęcia przez Google’a firmy DoubleClick budzi poważne zastrzeżenia i transakcji powinien przyjrzeć się urząd antymonopolowy. Menedżerowie firmy z Redmond rozmawiali w tej sprawie z przedstawicielami AOL, AT&T i Yahoo, którzy wyrazili podobne zastrzeżenia.


Dobre wieści dla Nokii i Microsoftu

29 października 2013, 13:36

Opublikowane właśnie przez Nokię wyniki finansowe za III kwartał bieżącego roku pozytywnie zaskoczyły analityków i spowodowały, że jeszcze przed otwarciem giełdy akcje firmy zdrożały o ponad 8%. Najnowsze informacje są dobre nie tylko dla Nokii, ale i dla Microsoftu, który wkrótce stanie się właścicielem należącego obecnie do fińskiej firmy wydziału produkcji telefonów komórkowych.


Historyczne lądowanie na Księżycu odwołane. W lądowniku pojawił się wyciek paliwa

10 stycznia 2024, 16:36

Historyczne lądowanie na Księżycu, o którym informowaliśmy przed trzema tygodniami, nie dojdzie do skutku. Firma Astrobotic chciała być pierwszą prywatną firmą, której pojazd wyląduje na Srebrnym Globie. Jego start miał miejsce przed dwoma dniami. Jednak niedługo po tym okazało się, że w lądowniku pojawił się wyciek paliwa. Przyczyną jest prawdopodobnie uszkodzony zbiornik. Biorąc pod uwagę utratę paliwa, nie ma, niestety, szans na miękkie lądowanie na Księżycu, oświadczyli przedstawiciele Astrobotic.


Logo Google’a

Google atakuje IBM-a

15 lipca 2009, 10:29

Google po raz pierwszy otwarcie konkuruje z IBM-em, próbując wykraść Błękitnemu Gigantowi klientów. Wyszukiwarkowy koncern udostępnił zestaw narzędzi, które ułatwiają klientom biznesowym migrację z Lotus Notes do Google Apps Premier.


Airbus wybuduje setki satelitów

16 czerwca 2015, 10:21

Airbus Group zaprojektuje i zbuduje około 900 satelitów dla prywatnej firmy OneWeb Ltd., która ma zamiar dostarczać szybki internet miliardom ludzi na całym świecie. Przedstawiciele OneWeb, firmy z siedzibą na Wyspach Normandzkich, poinformowali, że od 2018 roku satelity będą wystrzeliwane na orbitę


© Mozilla Foundation

Mozilli nie zależy na przedsiębiorstwach

27 czerwca 2011, 12:49

Zakończenie wsparcia dla Firefoksa 4 po zaledwie trzech miesiącach istnienia przeglądarki spowodowało, że na Mozillę spadły gromy z wielu stron. Okazuje się jednak że decyzja o końcu wsparcia nie była przypadkowa. Przedstawiciele firmy oficjalnie stwierdzili bowiem, że skupiają się na klientach indywidualnych, a nie biznesowych.


Ryzen uskrzydlił AMD? Rynkowe udziały gwałtownie w górę

3 lipca 2017, 09:14

Kwartalny raport firmy PassMark przynosi zaskakujące wieści. Wynika z niego bowiem, że w II kwartale bieżącego roku AMD zyskało 10,4 punktu procentowego rynku CPU. To byłby największy przyrost udziałów rynkowych w historii firmy.


Liczba załatanych błędów w przeglądarkach© Jeff Jones

Internet Explorer bezpieczniejszy niż Firefox?

4 grudnia 2007, 13:05

Jeffrey R. Jones, dyrektor ds. strategii bezpieczeństwa w microsoftowej Trustworthy Computing Group, opublikował na swoim blogu analizę, z której wynika, że Internet Explorer jest bardziej bezpieczny od Firefoksa.


Jubileusz 75-lecia Polskiej Akademii Nauk